Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą emerytur i rent. Będzie podwyżka!

Joanna
2 tygodni temu
Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą emerytur i rent. Będzie podwyżka!
FB Udostępnij na Facebooku
To z pewnością świetna wiadomość dla wszystkich emerytów. Andrzej Duda zaakceptował ustawę, dzięki której już od marca emerytury będą wyższe! Ale to nie koniec dobrych informacji. Dla osób niesamodzielnych wzrośnie również próg dochodowy.
Minimum 70 zł brutto - to tyle wzrosną emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, rodzinne, jak i socjalne. Najniższe świadczenie będzie wynosić zatem nie 1100, a 1200 zł brutto! Świadczenie dla osób częściowo niezdolnych do pracy wzrośnie z 825 zł do 900 zł. Próg dochodowy został podniesiony do 1700 zł (przedtem 1600 zł). Od marca osoby pełnoletnie, które nie przekroczyły tego dochodu, a są niesamodzielne, mogą ubiegać się o świadczenie uzupełniające w wysokości 500 zł. Świadczenia powyżej 1966,29 zł wzrosną o 3,56 proc. Z początku podwyżka miała wynieść 3,24 proc., lecz postanowiono ją dodatkowo zwiększyć, z powodu inflacji, która okazała się wyższa niż zakładano
 

Co z tzw. trzynastkami?

Tutaj również dobre wieści. Rada ministrów przyjęła projekt, dotyczący dodatkowego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów.Większość trzynastek ma być wypłacona w kwietniu, nieliczni dostaną w maju. Media zwracają uwagę, że na termin ma wpływ... polityka. W maju bowiem są wyboru prezydenckie i warto pochwalić się wsparciem dla emerytów w kampanii wyborczej.  Świadczenie będzie wypłacane co rok. Jest to realizacja obietnicy złożonej przez Mateusza Morawieckiego. Według premiera jest to wyraz solidarności międzypokoleniowej, która sprawia że los blisko 10 mln emerytów i rencistów będzie lepszy. Koszt projektu wyniesie ok. 11,75 mld zł, a dodatkowy zastrzyk gotówki otrzyma ok. 9,8 mln osób. Świadczenie będzie wolne od zajęcia, jak i również nie będzie wliczane do dochodu.
Źródło: wiadomości.onet.pl, strefabiznesu.pl | Fotografie: pap.pl, adobestock

Zobacz także:

1. Tragedia w Afganistanie. Nie żyje ponad 20 osób.
2. Mężczyzna mieszka ze szczątkami swojej małżonki! Nie umie się z nią rozstać!
3. Ojciec znalazł w telefonie syna zdjęcie. Od razu poszedł z nim na policję!
 
Udostępnij na Facebooku