Ambasador Stanów Zjednoczonych ostro skrytykowała działanie „ Gazety Polskiej”. „ To promowanie nienawiści ”


12 miesięcy temu
Ambasador Stanów Zjednoczonych ostro skrytykowała działanie „ Gazety Polskiej”. „ To promowanie nienawiści ”
FB Udostępnij na Facebooku
„Gazeta Polska” swoim nowym pomysłem wywołała wielkie oburzenie wśród opinii publicznej.24 lipca do tygodnika ma być dołączony plik naklejek z napisem „strefa wolna od LGBT”. Robert Biedroń i Paweł Rabiej zapowiedzieli, że podejmą kroki prawne w tej sprawie. Swoje zdanie na ten temat wyraziła także amerykańska ambasador, która mocno skrytykowała działania gazety.

Georgette Mosbacher nie mogła pozostać obojętna na działania prasy, które jawnie skierowane są przeciwko mniejszości LGBT. Swoje niezadowolenie wyraziła poprzez wpis na Twitterze:

#WszyscyJesteśmyRówni

Wszyscy są zgodni z twierdzeniem, że dodawanie do gazety tego typu naklejek jest równoważne ze strzałem we własną stopę. Gazeta musiała liczyć się z tym, że wystąpi przeciwko wielkiemu gronowi odbiorców. Internauci coraz częściej używają hasztagu #sprzątamytwittera. Dzięki temu użytkownicy tej platformy starają się wyeliminować wpisy łamiące prawo czy naruszające czyjeś dobra. Szczególnie często dostrzec go można pod wpisem „Gazety Polskiej”.

 


Oczywiście we wpisach pod postem spotkać można także osoby, które wspierają działania tej prasy i dodatkowo propagują ten schemat. Jest to jednak mniejszość w przeciwieństwie do niezadowolonych z tej idei odbiorców.

 

 
Źródło: Wprost.pl
Udostępnij na Facebooku