9-letnie dziecko oskarżono o zabicie pięciu osób!

Małgorzata
9 miesięcy temu
9-letnie dziecko oskarżono o zabicie pięciu osób!
FB Udostępnij na Facebooku
Prokuratorzy Stanu Illinois w Stanach Zjednoczonych postawili zarzut zabójstwa pięciu osób... 9-letniemu dziecku. Ich decyzja budzi wiele kontrowersji.
W wyniku tragicznego pożaru w miejscowości Goodfield śmierć poniosło dwoje dorosłych i troje dzieci. Teraz prokuratura stwierdziła, że za tą tragedię odpowiada 9-letnie dziecko! Postawiono mu zarzut zabójstwa pięciu osób oraz celowego wzniecenia pożaru. 


Jak dowiedzieli się dziennikarze to pierwszy od 2006 roku przypadek, gdy oskarżono o zabójstwo dziecko. Według koronera osoba, która podłożyła ogień doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że w przyczepie znajdują się ludzie. Z kolei prokurator stanowy w rozmowie z dziennikarzami wyznał, że była to bardzo trudna decyzja.

"To tragedia, że oskarżamy tam młodą osobę o jedno z najgorszych przestępstw, ale myślę, że musiało się tak stać."


Adwokat, który zajmuje się obroną małoletnich, a wcześniej pracował jako policjant przyznał, że ciężko będzie śledczym udowodnić, że zaledwie 9-letnie dziecko zaplanowało dokładnie całą zbrodnię. Według niego dzieci w tym wieku nie zdają sobie sprawy z tego, że jeśli ktoś umrze to już nigdy nie wróci, a większość z nich wciąż jeszcze wierzy w Świętego Mikołaja. 

Inni specjaliści twierdzą z kolei, że zarzuty są niedorzeczne i wszystko to jedynie wpłynie na rozwój emocjonalny 9-latka. 
źródło: interia.pl  I  fotografie: interia.pl

 
Udostępnij na Facebooku