Ogromna tragedia. 70 osób nie żyje!! Polsat poinformował o tragedii..

Karolina
3 miesięcy temu
Ogromna tragedia. 70 osób nie żyje!! Polsat poinformował o tragedii..
FB Udostępnij na Facebooku
Telewizja Polsat poinformowała o wielkiej tragedii. Jak informują podczas tragicznych zdarzeń zmarło 70 osób. Zostały ujawnione szczegóły.
Cały świat jest wstrząśnięty po tragicznych wydarzeniach, które odebrały życie 70 osobom. Dowiadując się o szczegółach każdy jest wstrząśnięty. 

Dziennikarze przekazali informacje o szczegółach tragedii, która odebrała życie 70 osobom

Wiele ofiar śmiertelnych i prawie 800 osób zostało rannych podczas powodzi niszczących Iran ostatnimi czasy. Od bardzo dawna nie było tam aż tak tragicznych zjawisk. Mieszkańcy musieli się zmierzyć z tak poważnymi atakami natury, a to jeszcze nie koniec. Sytuacja wciąż jest bardzo poważna. Ilość ofiar śmiertelnych może się zwiększyć. 

Wciąż w prawie całym kraju jest alarm powodziony, Najbardziej zagrożone są  Chuzestan i Lorestan na prowincji i Golestan, Mazandarn na zachodzie, na północy oraz na południu kraju. 

Najgorsze zniszczenia powódź wyrządziła w prowincji Fars. Aż 21 osób zmarło tam jednego dnia. Ludzie tracą dorobki życia. Blisko 10tyś domów uległo zniszczeniu. Drogi w tych rejonach zostały bardzo uszkodzone i nie nadają się do użytkowania. 


W takich warunkach, jakie tam panują szerzą się także choroby zakaźne. Dla mieszkańców każda, najmniejsza infekcja jest zagrożeniem życia. Ciężko jest udzielać pomocy, ponieważ do większości miejsc można się dostać jedynie drogą powietrzną. Mnóstwo ludzi jest odcięte od świata. 

Mocna wypowiedź prezydenta! Padają oskarżenia o tragedię. 

Prezydentem Iranu jest Hassan Rowhani. Powiedział on kilka słów na temat katastrofy, jaka spotkała jego kraj. Twierdzi on, że za złą sytuację odpowiedzialne są Stany Zjednoczone. Jak mówi przez nałożenie przez USA sankcji ekonomicznych spowodowała, że pomoc humanitarna nie może dotrzeć do najbardziej jej potrzebujących. 

Stany Zjednoczone już w roku 2015 podjęły decyzję o wycofaniu się z wielostronnego porozumienia nuklearnego, a sankcje są nałożone między innymi na sektor bankowy. Takie posunięcie sprawiło, że nawet Czerwony Półksiężyc ma problemy z transferem pieniędzy z powodu zablokowanych kont.

Pomoc od Unii Europejskiej

Iran wciąć może polegać na UNICEF i otrzymuje pomoc od takich państw, jak Niemcy lub Szwajcaria. Unia Europejska powierzyła Iranowi 1,2 mln na pomoc osobom najbardziej potrzebującym podczas tragedii. 
 
Źródło: pikio.pl 
Udostępnij na Facebooku