60-latek podpalił dom, gdy jego partnerka spała. Grozi mu dożywocie.

Joanna
2 tygodni temu
60-latek podpalił dom, gdy jego partnerka spała. Grozi mu dożywocie.
FB Udostępnij na Facebooku
Policjanci aresztowali 60-letniego mężczyznę, który próbował zamordować swoją 61-letnią partnerkę. Gdy kobieta spała, mężczyzna odkręcił butlę z gazem, polał wnętrze domu łatwopalną cieczą i podpalił. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywocie.
Do dramatycznego zdarzenia doszło w czwartek 25-ego czerwca w godzinach rannych. Lubelska policja otrzymała zgłoszenie o pożarze jednego z domów mieszkalnych na terenie gminy Bełżyce. Jak się okazało na miejscu - było to podpalenie. W wyniku pożaru ucierpiała kobieta, partnerka 60-letniego sprawcy.

Funkcjonariuszom wstępnie udało się ustalić, że mieszkający tam mężczyzna odkręcił butlę z gazem, polał mieszkanie łatwopalną substancją i podpalił. W międzyczasie w jednym z pokoi spała jego 61-letnia partnerka. Gdy ogień zaczął się rozprzestrzeniać, kobieta na szczęście obudziła się i zdołała uciec z mieszkania. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Mężczyzna odpowiedzialny za pożar próbował popełnić samobójstwo, jednak został zatrzymany przez policjantów. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że miał on promil alkoholu w organizmie.
 

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. 60-latek noc spędził w areszcie. Mężczyzna nie był notowany przez policję. W rodzinie nie były również zgłaszane interwencję domowe. Trwa wyjaśniania przyczyn zdarzenia. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim, gdzie usłyszy zarzut

- informuje lubelska policja.

60-latkowi za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl | Fotografie: lubelska.policja.gov.pl

Zobacz także:

1. Włożył cztery nowo narodzone szczenięta do plastikowego worka i wyrzucił jak śmieci.
2. Odmówił klientce sprzedania kawy, za co został wyjątkowo hojnie nagrodzony!
3. Został dźgnięty nożem w głowę, bo stanął w obronie kobiety! Makabra w Nowym Jorku!
Udostępnij na Facebooku