37-letnia ofiara koronawirusa w Polsce. Kobieta była w stanie...

Karolina
12 miesięcy temu
37-letnia ofiara koronawirusa w Polsce. Kobieta była w stanie...
FB Udostępnij na Facebooku
Zmarła kolejna osoba z powodu zakażenia wirusem z Wuhan. Była to 37-letnia kobieta hospitalizowana w szpitalu w Poznaniu. Informację tę potwierdziło Ministerstwo. Jak podają liczba osób śmiertelnych wzrosła do 6. (27 latka, która zmarła rzekomo jako szósta nie jest liczona do osób, które zmarły na Koronawirusa)

37-letnia pacjentka

Jak wiadomo powodem śmierci młodej kobiety z Poznania było zakażenie Koronawirusem, a także choroby, jakie pojawiły się u niej w następstwie zakażenia. Ministerstwo Zdrowia informuje o tym, że liczba osób zmarłych wzrosła do 6. 
22 marca (niedziela) od rana wykryto w Polsce już 11 osób zakażonych potwierdzonych testami. Liczba potwierdzonych przypadków na tę chwilę to ok. 550. 

Ministerstwo informuje

Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje, że nowe przypadki zakażenia dotyczą takich województw, jak: 
województwo śląskie- 5 osób
województwo pomorskie- 2 osoby
województwo zachodniopomorskie- 2 osoby
województwo warmińsko- mazurskie- 1 osoba
województwo podkarpackie- 1 osoba
 

Miała zaledwie 37 lat

Resort mówi także, o zmarłej w Poznaniu kobiecie. Miała zaledwie 37 lat. Kiedy trafiła do szpitala jej stan był określony jako ciężki. Niestety miała choroby współistniejące. 
Kobieta przebywała w szpitalu w Wolicy koło Kalisza. Została ona jednak przetransportowana do szpitala w Poznaniu- tak mówi Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. 
Kobieta była przedszkolanką. 14-dniową kwarantanną zostało objęte ok 100 osób, w tym dzieci, które znajdowały się w otoczeniu zmarłej, mieszkanki powiatu kaliskiego.

37-latka wylądowała w szpitalu w Wolicy 15 marca chora na zapalenie płuc. Według przedstawicieli szpitala, pierwotna diagnostyka wskazywała na infekcję bakteryjną. Nie poprawiał się stan pacjentki w ogóle, dlatego pojawiło się podejrzenie, że może być zakażona koronawirusem.

Kiedy dowiedziano się o chorobie

Na początku szpital w Wolicy zawiesił pracę oddziału. Na piętrze, na którym leżała i gdzie leczone są przypadki ostre, zapalne i rozrostowe, przebiegające z niewydolnością oddechową. W sobotę rano wprowadzono reżim sanitarny. Kwarantanną zostali objęci pacjenci i pracownicy medyczni oddziału.

W piątek wieczorem szpital otrzymał pozytywny wynik testu. Stwierdzono u kobiety koronawirusa. 

Szef SOR oraz rzecznik jednoimiennego szpitala zakaźnego w Poznaniu lekarz medycyny Jacek Górny przekazał przykrą informację. Pomimo procedur intensywnej terapii, niestety nie mogli zrobić nic więcej, nie udało się uratowć życia kobiety. 
Mężczyzna opowiedział o pobycie kobiety w szpitalu poznańskim.
Przyjechała ona w stanie skrajnie ciężkim, od razu przyjęto ją na oddział intensywnej terapii w szpitalu zakaźnym. Niestety stanu krytycznego nie dało się zwalczyć pomimo przestrzegania procedur intensywnej terapii. Chora zmarła.

Kiedy spytano lekarza o to, czy 37-latka miała choroby współistniejące, odpowiedział że miała "umiarkowane obciążenia". 

Źródła: polsatnews.pl | tvn24.pl | Fotografia: mlecznpodroze.pl 

Zobacz także: 

1. Matka i córka sprzedawały ciała zmarłych. Udawały, że są właścicielkami krematorium.
2. Policjanci szukają nastolatków, którzy... kaszleli na produkty w sklepie!
3. W szpitalach lekarze muszą decydować kogo ratować!
4. Zmiany w galeriach! Nowa lista sklepów, które mogą być otwarte.
Udostępnij na Facebooku