23-latka była przekonana, że ma 17 lat! Dopiero lekarze potrafili wyjaśnić, co się stało!

Małgorzata
4 miesięcy temu
23-latka była przekonana, że ma 17 lat! Dopiero lekarze potrafili wyjaśnić, co się stało!
FB Udostępnij na Facebooku
23-latka z Wielkiej Brytanii była przerażona, gdy okazało się, że ma 23 lata, a nie 17. Georgia Lee nie pamiętała ostatnich pięciu lat swojego życia z powodu zapalenia mózgu! Teraz dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi.

Była przekonana, że ma 17 lat, a miała... 23!

Georgia Lee powiedziała lekarzom w szpitalu, gdy spytali ją o wiek, że ma 17 lat. Jednak z dokumentów, które miała przy sobie wynikało, że ma 23 lata. Brytyjka zapomniała kilka ostatnich lat swojego życia. Nie pamiętała, że skończyła szkołę, że zdała egzamin na prawo jazdy i nie pamiętała nawet, że od kilku lat jest w szczęśliwym związku! 

Zaskoczeni lekarze przeprowadzili parę badań i okazało się, że utrata pamięci przez Georgię jest wynikiem bardzo rzadkiej i niezwykle poważnej choroby, jaką jest zapalenie mózgu. Choroba ta może być wywołana infekcją o podłożu wirusowym, bakteryjnym oraz grzybiczym. Może doprowadzić do zaniku pamięci, ataków padaczkowych, zmiany osobowości oraz zachowania


Zapalenie mózgu u Georgii było spowodowane wirusem opryszczki. Dziewczyna na początku czuła się słabiej i miała mocne bóle głowy po lewej stronie czoła. Cierpiała tak kilka tygodni, ale myślała, że to migrena. Później wysłała do swojego ukochanego wiadomość, która nie trzymała się kupy i bardzo go zaskoczyła. To wtedy chłopak wraz z ojcem Georgii zawieźli ją do szpitala. Tam właśnie lekarze powiedzieli Lee, co jej dolega. 

Georgia spędziła w szpitalu ponad miesiąc. Na samym początku swojej hospitalizacji miała atak, który wpłynął negatywnie na jej pamięć i dosłownie wymazał kilka ostatnich lat jej życia. Tuż po nim dziewczyna nie pamiętała, jak się nazywa ani jak wyglądają jej rodzice. Z czasem wspomnienia zaczęły wracać, ale Lee nie odzyskała wspomnień związanych ze swoim ukochanym. Ten jednak rozkochał ją w sobie na nowo i pokazał jej ile razem przeszli. Teraz są bardzo szczęśliwi i nie wyobrażają sobie życia bez siebie. 

źródło: o2.pl  I  fotografie: o2.pl

Zobacz także:

Udostępnij na Facebooku