JUŻ 15 CZERWCA!! Kolejne ważne obostrzenie zostanie zniesione. Zobacz jakie.

Karolina
9 miesięcy temu
JUŻ 15 CZERWCA!! Kolejne ważne obostrzenie zostanie zniesione. Zobacz jakie.
FB Udostępnij na Facebooku
Minister Zdrowia- Łukasz Szumowski przekazał do informacji publicznej decyzję o zmianach, jakie nadejdą do Nas wraz z 15 czerwca. Powiedział on, że już za niecały miesiąc otwarte zostaną wszystkie uzdrowiska. Oczywistym jest, że zostaną zachowane wszelkie środki ostrożności zachowując zasady bezpieczeństwa. Przed skierowaniem kuracjuszów na wszelkie zabiegi lecznicze, przeprowadzane będą badania pod kątem zakażenia koronawirusem.

Kolejny etap odmrażania gospodarki

Ze względu na to, że do ciepłych dni nam coraz bliżej, lato idzie wielkimi krokami, rząd postanowił odmrozić następne obostrzenia. Kolejny sektor gospodarki zostanie uruchomiony. Wszyscy, którzy korzystają z uzdrowisk leczniczych mogą już zacząć przygotowywać się na ich ponowne otwarcie. Za niecały miesiąc, bo już 15 czerwca zostaną otwarte wszystkie uzdrowiska, o czym poinformował Pan Łukasz Szumowski- Minister Zdrowia. 

Kolejny etap odmrażania gospodarki wprowadzony już 15 czerwca

Już w połowie czerwca można uznać za kolejną przełomową datę w działaniach rządu dotyczących odmrażania polskiej gospodarki. Łukasz Szumowski ogłosił, że od 15 czerwca otwarte zostaną wszystkie uzdrowiska. Po tym, jak polski Rząd przeanalizował sytuację epidemiczną na terenie naszego kraju, podjęto decyzję o tym, że uzdrowiska mogą zostać uruchomione pod warunkiem zachowywania wszelkich środków bezpieczeństwa. 

Jak się dowiadujemy przypadków nowych zachorowań na terenie Polski jest coraz mniej. Można powiedzieć, że oprócz jednego województwa w Polsce, reszta odnotowuje jedynie poszczególne przypadki każdego dnia. Kiedy na terenie Śląska sytuacji epidemiczna zostanie opanowana, będziemy mogli powiedzieć, że nasz kraj znajduje się w stanie recesji. 

Łukasz Szumowski oznajmił reporterom radiozet.pl, że wygaszenie tak zwanego ogniska zachorowań na terenie Śląska będzie równoznaczne z tym, że w Polsce będzie coraz to mniej nowych przypadków zachorowań. 

Wszyscy wybierający się do uzdrowisk zostaną poddani testom na koronawirusa. 

Szef resortu zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował, że przed wyjazdem na kurację do uzdrowiska, każdy kuracjusz zostanie poddany testom na koronawirusa. Już na początku czerwca zostaną przeprowadzone pierwsze testy. 

–Chcemy przeprowadzać testy u tych osób, które mają skierowanie do uzdrowisk, żebyśmy wiedzieli, że te osoby, które tam jadą […] są bezpieczne. Taka możliwość będzie od 1 czerwca – mówił Łukasz Szumowski. 

Możemy powiedzieć, że zmiany są tuż tuż. Każdy oczekuje na to, aż sytuacja w Polsce całkowicie zostanie unormowana. 

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl | lelum.pl | Fotografia: międzyrzecz.pl 

Zobacz także: 

1. Nawet Hubert był w szoku. Tadeusz Rydzyk pojawił się w "Milionerach". ;)
2. Zrezygnował z emerytury, by leczyć ludzi zakażonych koronawirusem. Niestety, sam się zaraził i zmarł.
3. Ktoś porzucił szczeniaki przy torach kolejowych. Przewidziano nagrodę za wskazanie sprawcy! 
4. Sześcioraczki z Tylmanowej obchodzą dziś pierwsze urodziny! Zobacz jak się zmieniły!
Udostępnij na Facebooku