Teraz już na 100% wiadomo. Kto nie dostanie 13 emerytury? Są wyjątki!!

Karolina
11 miesięcy temu
Teraz już na 100% wiadomo. Kto nie dostanie 13 emerytury? Są wyjątki!!
FB Udostępnij na Facebooku
Już teraz oficjalnie przekazano wiadomość o tym, kto nie dostanie 13 emerytury. Jak wiadomo, nie każdemu się ona należy.
Tak zwana "piątka PISu", a w szczególności dodatkowe pieniądze dla emerytów są od pewnego czasu tematem, o którym rozmawiają wszyscy. Informacja o dodatkowych pieniądzach zapewne wszystkim seniorom poprawiła humor i wiele emerytów wyczekuje na nią z niecierpliwością. Z pewnością te pieniądze poprawią budżet domowy w niektórych domach. Pieniądze mają trafić już 30 kwietnia tego roku do większości seniorów. Ma być to kwota w wysokości 1100zł brutto, czyli po przeliczeniu 880zł netto. 

Wszyscy, którzy z pocieszyliby się taką sumą na bieżąco śledzili najświeższe informacje w temacie. W sieci jakiś czas temu udostępniono informacje od PIS-u, o tym, że niektóre grupy zawodowe zostaną wykluczone. Do tej pory jedynie były to luźne rozmowy i przemyślenia. Teraz już wiemy, kto nie otrzyma "trzynastki" od PIS-u. 

 

Podjęto decyzję o wyjątkach!!

Oficjalnie wiadomo, że nie wszystkie grupy zawodowe będą mogły skorzystać z dodatkowej emerytury. PIS postanowił wprowadzić wyjątki. Jedną z grup, która była najbardziej przypuszczana przez Polaków, że nie będzie się należały pieniądze są byli pracownicy służb mundurowych. A JEDNAK ta grupa emerytów nie zalicza się do tej grupy!!

Na dodatkowe świadczenie nie mają co liczyć także emerytowani sędziowie i prokuratorzy. Jak mówi prawo, oni emerytury nie otrzymują. Na "trzynastkę" nie załapią się także rolnicy pobierający rentę strukturalną, a także sportowcy pobierający emeryturę olimpijską. 


 

SŁUŻBY MUNDUROWE JEDNAK DOSTANĄ TRZYNASTĄ EMERYTURĘ?! 

Wątpliwości zostały rozwiane. Wiele osób przypuszczało, że pierwszą grupą zawodową, którą ominą dodatkowe środki od państwa będą emerytowani funkcjonariusze służb mundurowych. A JEDNAK NIE!. Wątpliwości dziś zostały rozwiane przez rząd.
Każdy emerytowany funkcjonariusz otrzyma dodatkową emeryturę- wojskowi także. 

Rząd planuje wypłacić świadczenia już 30.04.2019 "Trzynastkę" otrzymają emeryci. ludzie którzy przeszli na emeryturę wcześniejszą, beneficjenci nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych i emerytur pomostowych. 
Na dodatkowe świadczenie mogą wyczekiwać także osoby pobierające zasiłki przedemerytalne, a także renty. 

Wiele osób zadawało pytanie także o kobiety, które dostały "emeryturę dla mam". W tym momencie każda z tych kobiet może się ucieszyć, ponieważ im także należą się pieniądze z "trzynastki". 

Co z ludźmi z KRUSu??

Każdy, kto należy do KRUSu i pobiera świadczenia emerytalne i rentowe otrzyma dodatkowe pieniądze na swoje konto. 
Źródło: fakt24.pl 
Udostępnij na Facebooku